MEDAILOVÁ DRUŽSTVA MLADŠÍHO ŽACTVA

Na domácím stadionu v Turnově letošní atletickou sezónu ukončila družstva mladšího žactva na krajském finále družstev. Lépe se dařilo mladším žákyním, které nakonec obsadily druhé místo za TJ LIAZ Jablonec. Mladší žáci obsadili třetí místo za prvním TJ LIAZ Jablonec a druhými žáky z Mladé Boleslavi.

Mladší žáci

Nejužitečnějším žákem družstva se stal Kuba Šteigr, ten družstvu získal 25 bodů z vrhačských disciplín. Nejlépe se mu dařilo v hodu oštěpem, kde překonal 30 m hranici a za výkon 31,08 m bral třetí místo. Dvě čtvrtá místa pak přidal v hodu kriketovým míčkem (55,22 m) a vrhu koulí (9,34 m). V technických disciplínách byl bodovou oporou také Šimon Mrázik, kterému se nejlépe dařilo ve skoku vysokém, kde za výkon 130 cm bral 4. místo. O příčku hůře skončil ve skoku do dálky (424 cm). Ze skokanských disciplín si odběhl také na vrh koulí (7,82 m a 8. místo). Na dráze se skvěle představil účastník MČR žactva Matěj Mařas, jenž si zaběhl dva okruhy (800 m) za 2:28,05 a doběhl v rychlém závodě na 4. místě. Netradičně si také odskočil vyzkoušet 60 m př., kde z toho bylo nakonec 6. místo za 11,01 s. Nejvyššího umístění v disciplíně dosáhl Dominik Mareš ve skoku vysokém. Dominik se přenesl přes laťku o výšce 141 cm a získal 2. místo a 9 bodů. Vynahradil si tak nepovedený skok daleký, kde zaznamenal 3 křížky. Po jednom až čtyřech bodech získali pak žáci sportovních tříd ze ZŠ Skálova, kteří podpořili bodově družstvo a dopomohli mu k jeho třetímu místu v kraji. Jmenovitě Vojta Karásek (oštěp 1 b., 300 m 3 b., 60 m př. 4 b.), Dominik Archman (výška 4 b., 150 m 3 b.), Štěpán Drbohlav (800 m 4 b.), Filip Vaníček (60 m př. 3 b.), Matouš Veleba (300 m 2 b.), Štěpán Záleský (chůze 2000 m 2 b.), Jindra Lukáč (150 m 1 b.), Kryštof Chalupa (kriket 1 b.) a Sebastián Bureš (chůze 2000 m 1 b.).

Mladší žákyně

Naprostou dominanci v počtu získaných bodů v celé nedělní soutěži zaznamenali sestry Terka a Anet Markovy. Terka získala plný počet bodů za tři triumfy na sprinterských disciplínách 60 m (8,24 s), 150 m (20,14 s) a 300 m (43,83 s). Právě v běhu na 300 m vylepšila svůj od června starý oddílový rekord o další půl vteřiny. Své kvality předvedla také Anet, která se stala novou oddílovou rekordmankou v běhu na 60 m př. v čase 9,74 s, kde doběhla druhá. Dvě vítězství si pak připsala v kriketu (46,18 m) a ve skoku vysokém (143 cm). Skvěle se dařilo také sprinterce Ellen Trosbergové, která sesbírala 22 bodů za 3. místo v běhu na 150 m (21,65 s) a dvě čtvrtá místa na krátkém sprintu (8,80 s) a překážkovém sprintu (10,68 s). Ve skokanských disciplínách bodově přispěla Viky Březnová. Té se nejlépe dařilo mimo skokanské sektory, když vybojovala třetí místo na překážkách (10,52 s). Ve skoku dalekém si v novém osobáku 433 cm vyskákala 4. místo, ke kterému přidala 7 z výšky. V běhu na 800 m si pro vítězství doběhla skvělá běžkyně Jana Csizmaziová, jenž zvládla tuto trať za 2:37,15. Stejně jako u chlapců i zde měli dívky podporu žákyň sportovních tříd ze ZŠ Skálova, kdy se o bodovou podporu dále postaraly Natálie Holubová (oštěp 6 b., kriket 3 b.), Daniela Hrdinová (oštěp 3 b., koule 4 b., chůze 2000 m 1 b.), Natálie Kvapilová (chůze 2000 m 2 b.) a Marie Knopková (oštěp 1 b.).