Dorost a juniorstvo testují před MČR

10. 02. 2020 / Filip Horký /

Ve stínu víkendových vícebojů a chůze nesmíme opomenout další naše skvělé atlety, kteří se již připravují na MČR dorostu a juniorstva příští víkend tzv. „Gigant“. Na Strahov v neděli zavítali otestovat svoji formu v rámci přeborů Ústeckého kraje hned 5 turnovských závodníků.

Na trati 200 m se prezentovaly Nela Vaníčková a Amél Hobelantová. Nela si poradila s jedním strahovským okruhem za 26,11 s ve velkém osobáku. Amél proběhla cílem za 27,69 s.

Výborný výkon v běhu na 400 m a skvělou formu před MČR naznačila Lucka Sajdlová, která se poprvé v kariéře podívala časem 59,38 s pod minutovou hranici.

Všechny 3 atletky se také ukázaly na překážkách. Nejlépe se dařilo Nele (8,87 s), další pak doběhla Lucka (9,27 s) následovaná Amél (9,31 s). Pro Nelu a Lucku znamenají tyto časy vylepšená osobní maxima a velký příslib do příštího víkendu.

Amél si ještě odskočila do výškařského sektoru, kde si poradila nejlépe s výškou 147 cm.

Zapomenout by se nemělo ani na rychlonohý vytrvalce Michala Hanyka a Adama Malého. Oba kluci si přijeli zaběhnout 1500 m. První jmenovaný byl o 4 vteřiny rychlejší, když doběhl do cíle časem 4:24,38. Adam dokončil svůj běh v čase 4:28,49.