Muži v soutěži družstev celkově 3., Ženy na 4. kole druhé

O tomto víkendu pokračovaly soutěže družstev dospělých. V sobotu odjelo na svoje poslední kolo družstvo mužů do Kladna, kde po vyrovnaných výkonech skončilo na 3. místě. Tento výsledek znamenal i vůbec celkové 3. místo v letošním roce. Následující den pak vyrazily ženy do České Lípy na 4. kolo krajské soutěže, kde vybojovaly 2. místo.

Družstvo mužů

Muži stále živili naději na výhru v lize. Bohužel i přes skvělé výkony a za nepřítomnosti několika našich atletů, nedokázali pokořit Mladou Boleslav a atlety z Bíliny.

Náš tým potvrdil, že máme skvělé vrhače. Zásluhou Josefa Egrta získalo družstvo plný počet bodů z hodu kladivem a hodu diskem. K těmto prvním umístěním přidal ještě druhé místo z vrhu koulí. Dalším prvním místem ve své soutěži se blýsknul Jiří Dvořák, který opanoval soutěž oštěpařů.

Pro skvělé druhé místo si dosprintoval Ladislav Víla v běhu na 100 m, později pak přidal ještě 3. misto na 200 m. Další body za 3. místa si družstvo připsalo na delších tratích zásluhou Jana Tomeše v běhu na 800 m a Luboše Gaisla, který doběhl 3. na tratích 1500 m a dvojnásobné trati vybojoval 2. místo. Třetí také doběhla štafeta na 4 x 400 m ve složení Bílý, Tomeš, Hanyk a Horký. Mezi skokany se dařilo nejlépe Ondřeji Nesvadbovi, který si vyskákal 3. místo v trojskoku.

Výsledky ze 4. kola naleznete ZDE

Družstvo žen

Ženy vedou v soutěži vyrovnaný souboj s družstvem z LIAZU Jablonec a z AC Rumburku. Po tomto 4. kole, kde naše atletky získaly 2. místo se pořadí takřka srovnalo a vše se rozhodne na zářijovém 5. kole v Rumburku.

Největšími oporami týmu byly Marika Matějovská (31 b.), hned o bod méně získala běžkyně Tereza Tomešková a třetí největší oporou byla vrhačka Petra Hadravová s 26. body.

Celkové výsledky 4. kola naleznete ZDE

 

O následujícím víkendu nás čeká MČR do 22 let, na který se přihlásilo 5 atletů. Ladislav Víla chce předvést svoji rychlost na 100 m a 200 m, dále vrhači Josef Egrt (koule, disk, kladivo), který má velké naděje na medaili a Milan Hošek v disku. Ženy budou reprezentovat náš klub Tereza Tomešková v běhu na 800 m a Kateřina Svátková na 400 m př.

Několik našich atletů odcestuje do Polska, kde se koná Mezinárodní utkání družstev žactva Dolní Slezsko – Sasko – Liberecký kraj. Náš klub vysílá na tyto závody 7 atletů, kteří budou reprezentovat Liberecký kraj. Jsou to Matěj Ponocný (100 m, štafeta), Michal Hanyk (1000 m, štafeta), Anna Vinšová (200 m př.), Barbora Velíšková (koule), Jana Zikmundová a Roman Hanyk (chůze) a Cyril Žerava (disk, tyč).

 

Komentáře (0)

Zatím nikdo neokomentoval.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *.


Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5