HANYK VÍCEMISTREM ČR V AQUATLONU

24. 04. 2017 / Filip Horký /

Za nepříjemného aprílového počasí se v sobotu 22. 4. 2017 konalo na pražském Chodově MČR v Aquatlonu. Tento závod byl také posledním závodem českého poháru. Barvy AC Turnov zde hájili Roman a Michal Hanykovi.

Starší z bratrů Michal vstupoval do závodu s ambicemi na umístění v první pětce a udržení medailové pozice v celkovém hodnocení ČP.

Plavání, Michalova slabší disciplína, probíhalo v plaveckém bazénu Jedenáctka na Chodově. V pětadvacetimetrovém bazénu si Michal opět o pár desetin zlepšil osobní rekord. Ztráta na vedoucího závodníka činila 27,4 a od medaile ho dělilo „pouhých“ 22 vteřin.

Po krátké přestávce se závod přesunul do areálu parku u Chodovské tvrze. Do běhu se startovalo tzv. Gundersenovou metodou. Michal měl všechny své silné soupeře před sebou a do běhu vystartoval jako patnáctý. Běh je Michalova silná disciplína a jeho stíhačka byla excelentní. Po 1100 m měl ztrátu již jen 12 vteřin. V druhém okruhu ještě zrychlil a předbíhal tak jednoho soupeře za druhým. Jeho drtivému finiši odolal jen jeden soupeř a to Matěj Pajtl – moderní pětibojař z Frýdku Místku, za kterým Michal zaostal pouhých devět desetin sekundy. Na třetím místě doběhl Michal Macháček z E.ON Triatlon Team. Třešničkou na dortu byl fakt, že Michal Hanyk se tak stal celkový