Žákyně AC Turnov proměnily svou premiéru na MČR družstev v 8. místo

Svou parádní jízdu v letošní sezóně zakončilo družstvo žákyň 8. místem na MČR družstev v Ostravě, které se konalo 2. října. Na Vítkovickém stadiónu se z celé republiky kvalifikovalo pouze 10 nejlepších družstev, která bojovala o titul mistra ČR. Do závodu nastoupilo 18 turnovských žákyň pod vedením vedoucího družstva Filipa Horkého a dalších trenérů.

Skvělých výkonů a výsledků dokázala předvést většina družstva. Hned v úvodu závodu ovládla vítězstvím závod na 3000 m chůze Adéla Veselková, která zvítězila s náskokem téměř dvou minut, když prošla cílem za 14:59,40 minut. Dařilo se také Anetě Markové, která ve strhujícím souboji skončila na druhém místě ve skoku vysokém za výkon 159 cm, dále pak přidala třetí místo a osobní rekord na 100 m př. 14,99 s. Na druhém místě skončila také vrhačka Anna Mikulová v hodu diskem (33,44 m), ke kterému přidala 7. umístění z hodu oštěpem (32,41 m). Pro třetí místo si doběhla běžkyně Karolína Drbohlavová v závodě na 1500 m, kde se držela celou dobu za favoritkami a vylepšila si osobní rekord o téměř 15 vteřin na 5:06,91 minut.

Těsně pod stupni vítězů se na krátkých překážkách v obrovském osobním rekordu umístila Kateřina Sajdlová, která prolítla závodem za 15,17 s. V běhu na 60 m byla následně 5. ve finále B za 8,30 s (rozběh 8,26 s) a 200 m př. proběhla v čase 31,53 s. Dařilo se i Veronice Markové, ta skončila na 4. místě v běhu na 200 m př. (30,57 s) a dále ve finále A 5. na 60 m v čase 8,09 s (rozběh 8,04 s). V závěru soutěže se dařilo i krátké štafetě na 4 x 60 m, která donesla kolík do cíle na 5. místě (31,95 s) ve složení Ellen Trosbergová, Aneta Loudová, Aneta Marková a Tereza Marková. Další osobní rekord padl v podání Jany Csizmáziové na 1500 m př., kde doběhla na 6. místě (5:38,57 minut). Po zranění svalu se ve velkém stylu vrátila Tereza Marková, která si v běhu na 300 m vylepšila osobní rekord o více jak vteřinu na 42,51 s a vybojovala 7. místo. Podle představ se nedařilo kladivářce Viktorii Štefánikové, ale i ona vybojovala cenný bod za 10. místo ve výkonu 26,43 m. V chůzi si vylepšila osobní rekord také Natálie Kvapilová, která za čas 21:23,26 minut obsadila 10. místo.

Závodu se ještě zúčastnilo ještě několik dalších závodnic, které sice nedokázaly dosáhnout na body, ale užily si skvělou atmosféru mistrovství ČR. Svůj individuální závod na 3000 m chůze bohužel nedokončila Nela Christova, ale byla následně členkou B štafety na 4 x 60 m. V běhu na 60 m si zaběhla členka “A“ štafety 4 x 60 m Aneta Loudová čas 8,97 s. Na 150 m si zaběhla osobní rekord další členka krátké “A“ štafety Ellen Trosbergová (20,13 s). Natali Drobná a Anežka Donátová se postavily na start 800 m, kde se lépe dařilo první jmenované (2:56,54 vs. 2:59,11 minut), obě dívky se představili také v obou štafetách. Své první žákovské překážky si zaběhla Veronika Kreysová (20,55 s) následně byla členkou krátké i dlouhé štafety. A na 1500 m př. se ukázala také Eliška Šafářová, jenž závod nedokončila, ale zaběhla si následně krátkou štafetu na 4 x 60 m.

Pod úspěch družstva se podepsaly také žákyně, které nemohly startovat na MČR, ale byly členkami družstva ve finále kraje a semifinále Čech. Jsou jimi Viktorie Březnová, Marie Konopková, Stela Rulcová a Matilda Tomášková.

„Už od začátku sezóny jsem viděl, že družstvo žákyň má velký potenciál. Věřil jsem v úspěch v podobě MČR, což se nakonec podařilo i přes nervy ve finále kraje, kde jsem nemohl nasadit tři silné atletky. Osmé místo v republice je úžasný výsledek a musím říct, že jsem si závody s holkami velmi užil a musím jim poděkovat za skvělé výkony a super atmosféru během všech závodů. Věřím, že mladší členky družstva to do příštího roku povzbudí a budou chtít zopakovat letošní úspěch. Děkuji také všem trenérům, kteří mi pomáhali během závodů.“