4x první místo na vyhlášení sportovce roku 2020 v okresu Semily

22. 04. 2021 / Filip Horký /

Po odložení se v úterý v kulturním centru Golf v Semilech konalo vyhlášení sportovce roku 2020 pro okres Semily. Z našeho klubu zde byli nominováni atleti Jakub Šafář a Eliška Martínková v kategorii do 19-ti let, trenéři Miroslav Reichl (trenér amatér) a Kateřina Čermáková (trenér profesionál) a družstvo mužů jako kolektiv. Letošní vyhlášení bylo možné sledovat přímím přenosem online a zpětně se můžete podívat na konci článku.

Prvenství v kategorii mládež – jednotlivci získal vícebojař Jakub Šafář, který v loňském roce získal 4 zlaté medaile na MČR ve vícebojích a skoku o tyči a dále splnil limit na ME dorostenců. Na třetím místě se umístila úspěšná chodkyně Eliška Martínková, která v roce 2020 splnila limit na MS juniorů, získala zlato mezi juniorkami a bronz v kategorii žen na MČR a mezi juniorkami překonala rekord mistrovství.

V kategorii trenérů jsme získali další dvě prvenství. Mezi profesionály byla zvolena Kateřina Čermáková, reprezentační trenérka dospělé i mládežnické chůze a trenérka Elišky Martínkové a dalších atletů účastnících se MČR. Jako trenére amatér byl vyhlášen Miroslav Reichl, dlouholetý turnovský trenér, jeho svěřenci splnili limity n ME dorostu (Šafář, Vaníčková) a dále se umisťují na předních příčkách MČR.

Prvenství získalo také družstvo mužů, kteří nastupují ve II. lize, skupině D, soutěž suverénně vyhráli již potřetí v řadě a navíc zvítězili ve všech třech kolech.