Stříbrná medaile z MČR v krosu

V Běchovicích se sešli vytrvalci všech kategorií na přespolních závodech, aby bojovali o poslední mistrovské medaile tohoto roku. Za AC Turnov jsme zde měli zástupce v každé kategorii a celkem 8 atletů. Nejlépe se ve velké konkurenci dařilo nejmladší závodnici Janě Csizmaziové, která si mezi mladšími žákyněmi doběhla pro skvělé druhé místo a stříbrnou medaili.

První den se na trať dlouhou 6 km postavili junioři Michal Hanyk a Jirka Čermák. Lépe se dařilo prvnímu jmenovanému, když od cíle doběhl na celkovém 11. místě v čase 20:45. Jeho tréninkový parťák dokončil závod v čase 23:54, což stačilo na 35. pozici.

Mezi juniorkami, které absolvovaly 4 km trať, se představila naše dvojice Jana Pekařová a Eliška Martínková. Tuto distanci zvládla za čas 15:18 Jana Pekařová, která se umístila na 10. pozici. O necelou minutu později v čase 16:04 proběhla cílem také Eliška Martínková, jenž tento výkon stačil na 17. místo.

Druhý den začali své přespolní běhy na 2 km mladší žactvo mezi, kterým jsme měli dva naše zástupce. Právě první běh byl zároveň stříbrným během naší Jany Csizmaziové, která podlehla pouze jediné soupeřce o 3 vteřiny. Prvním rokem mladší žákyně Janča si odvezla za skvělý výkon 7:26 jedinou medaili pro Turnov v obrovské konkurenci více jak 150 mladých atletek. Za mladší žáky startoval Matěj Mařas, jenž se celkově umístil v čase 7:52 na 41. místě.

Po mladším žactvu následovali žákovské kategorie, kde mezi staršími žákyněmi startovala Anna Pergerová, která absolvovala závod o délce 3 km. Tuto vzdálenost zvládla za 12:16 a brala 18. místo.

V dorostenecké kategorii nás zastoupil Adam Malý v závodě na 4 km. Adam nakonec proběhl cílem na konečném 30. místě v čase 14:14.

Skvělého výsledku zaznamenal i náš zkušený závodník mezi dospělými Luboš Gaisl. Ten se zúčastnil 4 km závodu tzv. muži mílaři, kde doběhl na skvělém 10. místě v čase 13:04.

Doprovod na MČR: trenéři Miroslav Reichl a Kateřina Čermáková