ŽACTVO ÚSPĚŠNÉ V RUMBURKU SE ZISKEM 8-MI MEDAILÍ

Víkendový sběr medailí zahájilo žactvo v Rumburku, kam odcestovala výprava 13ti dětí včetně dvou mladších žákyň do štafety. Pod vedením Míry Reichla, Vítka Bílka, Josefa Egrta a Filipa Horkého. Tato výprava vybojovala 8 cenných kovů. Z toho 3 tituly přeborníků kraje.

Jako první se na svůj start postavila Anča Pergerová. Ta se vydala na trať 1500 m př. s cílem zaběhnout nový osobní rekord, což se jí podařilo s přehledem. Stylem start cíl si doběhla pro titul krajské přebornice ve skvělém čase 5:29,40. Tento čas přinesl Anče průběžné 4. místo v národních tabulkách.

Netrvalo dlouho a na dráze přibyla další medaile, tentokrát stříbrná. Tu vybojovala dívčí štafeta na 4 x 60 m ve složení Lucka Lišková, Kačka Sajdlová, Anet Marková a Verča Marková. Holky podlehly pouze jablonecké štafetě, když donesly štafetový kolík do cíle na druhém místě v čase 31,76 s.

Po štafetách se medailové zisky přesunuly do tyčkařského sektoru, kde jsme měli dvě želízka v podobě Bena Vaníčka a Mikyho Drbohlava. Ben předvedl, že byl suverénem této disciplíny a s přehledem vybojoval zlato za 310 cm, poté se ještě neúspěšně pokoušel o výšku 330 cm. Až do výšky 290 cm postupoval čistými skoky Miky. Bohužel 290 cm bylo již nad jeho síly. Miky si tedy za výkon 280 cm pověsil bronzovou medaili.

V průběhu soutěže tyčkařů probíhal ve vrhačském sektoru soutěž v hodu diskem starších žákyň. Zde se v posledním finálovém pokusu blýskla Anča Mikulová, která díky osobnímu rekordu 27,35 m získala stříbrnou medaili. Ve finále hodu diskem jsme měli ještě dvě další vrhačky ze stáje Josefa Egrta, a to Leu Jirošovou a Míšu Staňkovou. Lea vybojovala 6. místo v osobním rekordu 25,27 m. Osobák si hodila i 8. Míša za 23,58 m.

Přesuňme se opět na dráhu, kde probíhali rozběhy na 60 m, zde se nám představily holky ze štafety. Bohužel sprinterkám nepřál vítr, který byl po celou dobu v silném protivětru. Nejlépe se zde dařilo Verče, která časem 8,55 s zaostala 3 setiny za 6ti členným finálem a brala tak 7. místo. Kačka si zaběhla pěkný čas 8,94 s, těsně za ní pak Lucka mimo soutěž 9,01 s. Mezi kluky si v rozběhu vylepšil osobák Tomáš Bobek, který má nyní hodnotu 10,13 s.

Opět začaly probíhat technické disciplíny. Pro nás medailově úspěšná byl hod kladivem v podobě Míši Staňkové, která v osobním rekordu 42,51 m vybojovala stříbro a posunula se na 6. místo průběžných tabulek ČR. V hodu diskem se na bramborové 4. místo dostal Tomáš Bobek, který 4. pokusem zaznamenal 18,72 m. V dálkařském sektoru se do finále probojoval Vojta Marek, jenž obsadil 8. místo výkonem 464 cm.

Poslední medailí z technické disciplíny byla opět od Anči Mikulové, tentokrát v hodu oštěpem. Tato disciplína se jí obzvlášť povedla, když díky výkonu 42,29 m se posunula na 3. místo národních tabulek. Zatímco Anča házela, na dráze se připravoval bojovat o medaili sprinter Kryštof Horal. Ten se vracel po nemoci a i přes nový osobní rekord na 300 m 39,38 s mu o setinu utekla medaile.

Medailovou sbírku nakonec završil na distanci 200 m př. Miky Drbohlav. Ten si zde doběhl pro druhé místo v čase 29,22 s. Jeho tréninkový parťák Vojta si po dálce zaběhl osobák 32,01 s a bral 6. místo. Současně se v kouli dívek pokoušela o třetí medaili Anča, která sice vrhla osobní rekord 9,43 m, ale ten jí stačil jen na 4. místo.

Poslední disciplínou s naším zastoupením byly rozběhy na 150 m. Mezi žákyněmi se nejlépe dařilo Verče, která časem 20,91 s získala 8. místo. V osobních rekordech pak proběhli tuto trať Kačka 21,77 s a Lucka 21,98 s. Mezi rukama si chtěl spravit chuť Kryštof, bohužel si doběhl pro druhou bramboru za čas 18,59 s, jenž je jeho novým venkovním osobákem.