DALŠÍ VÍCEBOJAŘSKÉ MEDAILE Z KPJ OBSTARALI ŠAFÁŘ A ŽERAVA

Přesunuté přebory jednotlivců ve vícebojích od staršího žactva po dospělé byla opět pro náš klub úspěšná. V kategorii dorostu se představili Kuba Šafář a Cyril Žerava. Mezi žáky se do dvoudenní poutě pustil Mikuláš Drbohlav a za žákyně nastoupila Verča Marková. Kuba si v desetiboji suverénně došel pro zlatou medaili, na třetím místě ho na stupně vítězů doprovodil Cyril. Mezi žáky si 5. místo v Libereckém kraji vybojoval Miky a Verča dokončila víceboj na 7. místě.

Jakub Šafář zahájil svůj první dorostenecký desetiboj premiérou běhu na 100 m, kde prolétl rovinku v silném protivětru za 10,59 s. Ve skoku dalekém se stal jediným závodníkem, který překonal 6ti metrovou hranici, když dolétl do vzdálenosti 663 cm. Následoval vrh koulí, která není Kubovou silnou disciplínou, ale popral se zde s koulí o hmotnosti 5 kg výborně a zapsal si výkon 11,24 m. Další skokanskou disciplínou byl pak skok vysoký. I tady byl Kuba stejně jako v dálce o úroveň výše, když výkonem 186 cm skočil téměř o 20 cm více než druhý závodník. Poslední disciplínou prvního dne byl běh na 400 m. Zde si s jedním okruhem poradil za rovných 54 s a upevnil si svou průběžnou první pozici po prvním dni. Druhý den začal parádním během na 110 m př. za 14,56 s. Druhou vrhačskou disciplínou byl hod 1,5 kg diskem, jenž Kuba odhodil třetím pokusem do vzdálenosti 33,40 m. Kubova nejsilnější disciplína skok o tyči byla pro něj opět jasnou dominancí. Zaznamenal zde pouze dva skoky na 380 a 400 cm, které skončili úspěšně a následně se vydal čelit své předposlední disciplíně hodu oštěpem. Ten se mu podařilo odhodit do vzdálenosti 44,68 m. Závěrečný běh na 1500 m pak zvládl v čas 5:08,30. Kuba dokázal dohromady posbírat 6415 bodů a bral první místo mezi dorostenci. Celkem zaznamenal 6 nových osobních rekordů.

Druhým rokem dorostenec Cyril Žerava zahájil víceboj časem 11,81 s v běhu na 100 m. Ve skoku dalekém se mu podařilo ve vyrovnané sérii pokořit třetím pokusem nejlépe 580 cm. Dálku si napravil ve své silné disciplíně vrhu koulí, kterou o více jak metr vyhrál ve výkonu 14,08 m. Ve skoku vysokém pak zabojoval a výkonem 162 cm si stanovil nový venkovní osobní rekord. Poslední disciplínu prvního dne 400 m zvládl za 55,25 s. Do druhého dne nastupoval na průběžném 2. místě za Kubou. Další den zahájil dalším skvělým výkonem v běhu na 110 m př. (15,21 s). Vrhačská disciplína hod diskem mu po jediném zdařilém výkonu 37,82 m vynesl v této disciplíně druhé místo za Petrem Stránským. Další druhé místo v disciplíně si připsal hned ve skoku o tyči, když se dokázal přenést přes laťku o výšce 380 cm. V hodu oštěpem se z počátku Cyril trápil, nakonec zapsal třetím pokusem další osobní rekord výkonem 37,24 m. Závěrečnou disciplínu nakonec dokončil v čase 5:24,38. V součtu všech disciplín Cyril posbíral 5870 bodů a bral konečné třetí místo. Celkem zaznamenal 4 nové osobní rekordy.

Svůj první žákovský víceboj si vyzkoušel Mikuláš Drbohlav. Do devítiboje nastoupil parádně, když v protivětru zaznamenal osobní rekord na 100 m př. (15,80 s). Druhá disciplína hod 1 kg diskem byl pro Mikyho premiérou a vůbec se mezi soupeři neztratil, když jeho náčiní dolétlo do vzdálenosti 24,77 m. Velká paráda přišla ve skoku o tyči, kde před závody absolvoval pouze tři tréninky. V této disciplíně nakonec bral třetí místo za výkon 280 cm. První den zakončil v hodu oštěpem, ten dokázal poslat do vzdálenosti 26,58 m. Po prvním dni víceboje se Miky držel na průběžném 4. místě. Druhý den zahájil hladkým sprintem na 60 m, kde prolétl cílem v čase 8,06 s. Další disciplínou byl na řadě skok daleký. Zde po prvním nezdařeném pokusu zapsal nový osobní rekord 515 cm. Po dálce Mikyho čekala poslední vrhačská disciplína vrh 4 kg koulí. Své náčiní dokázal nejdále vrhnout do vzdálenosti 8,55 m. Ve skoku vysokém se pak vlivem bolavého kolene dokázal přenést pouze přes laťku o výšce 144 cm. Chuť si zpravil parádní poslední disciplínou během na 1000 m. Dva a půl okruhu zvládl z celého startovního pole nejrychleji a jen těsně mu odolala hranice 3 minut, když proběhl cílem v čase 3:00,44 a za sebou nechal borce s lepšími osobními rekordy. Celkem posbíral 3899 bodů a vybojoval si 5. místo v Libereckém kraji. Ve svém prvním víceboji i díky premiérám na některých disciplínách získal 8 nových osobních rekordů.

Premiéru v sedmiboji žákyň zažila i prvním rokem žákyně Veronika Marková. Verča zahájila svou dvoudenní pouť v běhu na 100 m př., kde těsně zaostala za svým osobním rekordem a v protivětru si doběhla pro čas 16,73 s. Druhou disciplínou v pořadí byl skok vysoký. Zde se jí podařilo pokořit nejlépe výšku 130 cm, další výška 133 cm odolala jen těsně. Po skoku vysokém čekala Verču její první vrhačská disciplína vrh 3 kg koulí. Její nejdelší pokus měřil 8,08 m. Závěrečnou disciplínou prvního dne byl běh na 150 m. Verča zde předvedla skvělý běh, když cílovou čárou prolétla v sezónním výkonu 20,65 s. První den se průběžně umístila na 7. místě. Druhý den začala v dálkařském sektoru. Verče se nakonec po trápeních s rozběhem podařilo nejdále doskočit do vzdálenosti 417 cm. Následně se začala chystat na svou premiéru v hodu oštěpem, kde si nevedla vůbec špatně, když třetím hodem překonala hranici 25ti metrů ve výkonu 25,06 m. Závěrečný vytrvalostní disciplína běh na 800 m započala ve druhém rozběhu, kde zvládla dva okruhy v novém osobním rekordu 2:52,47. Celkem za dva dny posbírala 3311 bodů a v Libereckém kraji se umístila na 7. místě. Celkem si v sedmiboji vylepšila 4 osobní rekordy.

Svěřenci Miroslava Reichla a Filipa Horkého na vícebojích skvěle reprezentovali klub. Dorostence Kubu Šafáře a Cyrila Žeravu a mladší žákyně Terezu a Anetu Markovou čeká za dva týdny MČR ve vícebojích.