Atletické přípravky na krajských přeborech v Jablonci

V sobotu se v Jablonci předvedli i naši nejmenší atleti z přípravek v kategoriích minipřípravek (8-9 let) a přípravek (10-11 let). Z Turnova vyrazila početná skupina 44 atletických nadějí. Všichni se zúčastnili třech disciplín, a to běh na 50 m, skok daleký a hod 1 kg míčem.

Konečný součet bodů ze všech disciplín nejlépe vyšel v kategorii minipřípravek Danielu Grofovi, který se stal přeborníkem kraje a odvezl si zlatou medaili. Dan nejprve doběhl 50 m v super čase 8,60 s, následně zvítězil v dálce, když se jako jediný dostal přes 350 cm (358 cm). V hodu kilovým míčem zapsal výkon 5,20 m. O další zlatou medaili se postaral ještě s dalšími turnovskými hochy ve štafetě na 4 x 150 m ve složení Bařinka, Fejfar, Frydrych a Grof, ta doběhla do cíle v čase 1:50,13.

Ve štafetě nezaostaly za hochy ani dívky z minipřípravek. Ty ve složení Breptová, Lukešová, Marková a Paříková vybojovaly stříbrné medaile časem 1:50,86.

Z dílčích výkonů by se měl vyzvednout jediný 6ti metrový výkon z celého startovního pole v hodu kilovým míčem, o který se postaral Martin Fejfar výkonem 6,55 m. O dílčí vítězství se postarala také mezí dívkami Veronika Lukešová, která byla nejrychlejší v běhu na 50 m minipřípravek v čase 8,51 s.

V celkovém pořadí minipřípravek se po zlatém Danu Grofovi umístil ve finálové osmičce na 5. místě Martin Fejfar. Mezi dívkami se těsně pod stupni vítězů umístila Veronika Lukešová na 4. místě a 7. místo si vybojovala Bára Paříková.  Ve starších přípravkách se na 8. místě umístil Štěpán Šafář.