Zlato z MČR dorostu a juniorstva pro AC Turnov

Turnovští atleti z kategorií dorost a juniorstvo se zúčastnili o víkendu MČR v Ostravě. Na Gigant se kvalifikovalo 7 atletů AC Turnov. Jedinou medaili a hned zlatou vybojoval Jakub Šafář ve skoku o tyči. Nela Vaníčková a Cyril Žerava obsadily další finálová umístění.

O nejlepší výsledek naší výpravy se postaral Jakub Šafář ve skoku o tyči. Největšími soupeři mu byli kluci z Liazu Jablonec Karel Velička a Jáchym Štancl. Kuba nakonec pokořil ze všech tří nejvýše položenou laťku, která měla hodnotu 456 cm. Dále se pokoušel už s jistou zlatou medailí o výšku 465 cm, ta protentokrát odolala, ale Kuba může být spokojen letos již s druhým titulem mistra ČR.

Těsně pod stupni vítězů skončila prvním rokem dorostenka Nela Vaníčková. Nela se představila na trati 60 m př., kde nejdříve postoupila z rozběhů na čas v novém osobním rekordu 8,82 s. Ve finále pak překvapila a ve finiši musela její atak odrážet na poslední chvíli Natálie Křížková z Brna. Nela si vylepšila osobní rekord skoro o 2 desetiny až na 8,64 s a zaostala pouze 3 setiny od medailového umístění. V neděli se ještě představila na trati 200 m. Zde nastoupila ve 3. rozběhu a i přes velmi pomalou startovní reakci zaběhla nový oddílový rekord 25,76 s!!! Celkově na této trati obsadila 9. místo mezi dorostenkami.

Další finálové umístění pro Turnov zajistil ve vrhu koulí (5 kg) mezi dorostenci Cyril Žerava. Tomu se ve 3. sérii povedlo poslat své náčiní do vzdálenosti 14,50 cm. Tento výkon mu zajistil účast ve finálové osmičce. V dalších třech pokusech už se mu nepodařilo zlepšit, když zapsal 2 neměřené pokusy a výkon 13,39 m. Cyril si z Ostravy odvezl cenné 7. místo jako vícebojař mezi vrhači specialisty.

Na 9. místě doběhla letos ve skvělé formě Lucie Sajdlová na trati 400 m. Lucka nastoupila hned v prvním rozběhu, kde doběhla druhá v novém osobním rekordu 59,08 s.

Do první desítky se vešla ještě juniorka Barbora Velíšková, která také skončila 9. ve vrhu koulí (4 kg). Báře uteklo finále jen díky horšímu druhému pokusu, ale výkon 11,27 m je jejím novým osobním rekordem.

Posledním startujícím turnovským zástupcem byl prvním rokem dorostenec Adam Malý v běhu na 3000 m. Adam si doběhl v silné konkurenci pro 13. místo v čase 9:55,94.

Na trať 3000 m juniorů se kvalifikoval také Michal Hanyk, ten však kvůli prodělané nemoci nemohl nastoupit.