Mladší žactvo přivezlo z Jablonec 9 medailí!

O víkendu nezahálelo ani mladší žactvo, které se ve velikém počtu 37mi vydalo do Jablonce sbírat cenné kovy. Celkově se jim podařilo získat 2 zlaté, 6 stříbrných a 1 bronzovou medaili. Dále si naši mladí atleti a atletky vybojovaly 8 finálových umístění.

Nejlépe se dařilo Terce Markové, která si domů odvezla 3 medaile. Z toho jednu zlatou díky úžasnému běhu na 300 m, kde si suverénně doběhla pro vítězství v čase 46,81 s. Na krátkým sprintu 60 m se ve finále v cíli předkláněla na druhé pozici v dalším skvělém čase 8,57 s. Poslední stříbrnou medaili pak vybojovala s Anet Markovou, Jančou Csizmaziovou a Lůcou Liškovou ve štafetě na 4 x 150 m v čase 1:28,49.

Druhý titul krajské přebornice si vyběhla na trati 800 m Janča Csizmáziová. Dále se ještě umístila na 8. místě ve skoku do výšky ve výkonu 120 cm a získala stříbro ve štafetě.

Tři medaile získala také Aneta Marková, ta si nejdříve poradila se všemi překážkami v čase 10,42 s. Následně se přesunula do sektoru výšky, kde trhala jeden osobák za druhým a skokem přes 141 cm si zajistila stříbro. Dále byla členkou stříbrné dívčí štafety.

Mezi hochy byl nejúspěšnější Kuba Šteigr. Kuba se probojoval do finále v běhu na 60 m, zde si pak vylepšil osobák na 8,45 s a zajistil si stříbrnou medaili. V běhu na 300 m si doběhl pro 5. místo v čase 49,80 s.

O druhé stříbro ze skoku vysokého se postaral Dominik Mareš výkonem 143 cm. Do finále se proskákal také ve skoku dalekém, kde obsadil 7. místo za skok dlouhý 409 cm.

Poslední medaili a jedinou bronzovou zajistil v běhu na 800 m Matěj Mařas. Matěj si pohlídal v klidu třetí pozici v čase 2:32,84.