Dorostenci řádili na KP jednotlivců!!!

Sobotní den přivítala jablonecká atletická hala kategorie dorostu a juniorstva v bojích o krajské přeborníky. Z Turnova zde přijelo závodit 16 atletů. Podařilo se jim vybojovat 13 medailí.

Titul přeborníka kraje si z Jablonce odvezla Lucka Sajdlová v běhu na 400 m ve výkonu 61,80 s na stupně vítězů ji doprovodila oddílová kolegyně Anna Vašinová, která doběhla na druhém místě v čase 64,92 s. Druhým přeborníkem kraje se stal vícebojař Cyril Žerava, ten si pro přebory vybral vrh koulí (5kg), kde zvítězil výkonem 13,78 m. I zde Cyrila doprovodil na stupně oddílový kolega Šimon Jedlička, jenž vrhnul koulí do vzdálenosti 11,72 s a skončil na 3. místě.

Stříbrná umístění jsme získali také v běhu na 60 m př. zásluhou Nely Vaníčkové a Kuby Šafáře. Nela ve vylepšeném oddílovém rekordu zaběhla 8,89 s. Kuba zaběhl čas 8,52 s, zároveň přidal ještě stříbro ve skoku dalekém, když doskočil do vzdálenosti 626 cm. V dálce o 1 cm utekla medaile Cyrilu Žeravovi, který skončil na 4. místě (617 cm). Dvojnásobné medailové zastoupení jsme měli v tyčce. Tam si druhé místo vyskákala Anna Čapková (240 cm) v doprovodu 3. Nikoly Náhlovské (230 cm). Turnovské vytrvalce zastupoval Adam Malý, který nastoupil v běhu na 1500 m, kde těsně podlehl Kubovi Pitoňákovi z Nového Boru a skvělý čas 4:27,88 mu stačil na 2. místo. Dařilo se také štafetám 4 x 150 m, které obě zaběhli nové oddílové rekordy. Kluci běželi ve složení Žerava, Jedlička, Hájek a Šafář, podlehli pouze jablonecké štafetě a medaile brali za výkon 1:14,78. Dorostenky ve složení Čapková, Hobelantová, Sajdlová a Vaníčková běželi čas 1:19,34 a stejně jako dorostenci i oni podlehli pouze jablonecké štafetě.

O poslední medaili se postarala juniorka Barbora Velíšková v kouli (4kg). Ta skončila na 3. místě ve výkonu 11,10 m.

Bohužel o medaili přišla Jana Pekařová v běhu na 1500 m, kde v juniorské kategorii nastoupili pouze dvě závodnice a nebyla splněna podmínka pro vydání medaile. Janča porazila svou soupeřku skoro o 20 vteřin. Její čas byl 5:15,27 s.