Medailová sobota na KPJ žactva, dorostu a juniorů

Sobota 2. února 2019 byla pro naše atlety velice úspěšná. Získali jsme 16 cenných kovů a několik krásných finálových umístění.

Sobotní program začal během na 60m př. žákyň, kde jsme ukořistili úžasná první tři místa. Pro zlato si s velkým osobním rekordem doběhla svěřenkyně Miroslava Reichla Nela Vaníčková časem 9,17s. Nela je momentálně na úžasném 6. místě v republikových tabulkách! Na druhém místě doběhla Amélie Hobelantová s časem 9,28s. Amel trochu zaspala na startu, ale i tak si dokázala zaběhnout osobní rekord. Bronzové místo ukořistila týmová kolegyně Amel ze skupiny Tomáše Krištofa Terka Gaubmannová s časem 9,82s. Na překážkách se ukázal i Kuba Šafář (žák), který si doběhl pro přeborníka libereckého kraje s novým osobním rekordem 8,51s.

Na nejdelším sprintu Honza Bílý přidal další titul krajského přeborníka v běhu na 400m, který vyhrál o setinu sekundy před soupeřem v čase 52,85s. Stejnou trať si zaběhla Lucie Sajdlová, která si domů veze zlato časem 65,33s. Na sprintu 60m se nejlépe dařilo zmiňovanému Honzovi, který výborně běžel už v rozběhu časem 7,39s, který ho poslal jasně do finále, kde stačil na krásné 5. místo časem 7,46s. Kryštof Housa v žákovské kategorii se dokázal dostat do finálového běhu, kde bral také 5. místo časem 8,30s. Tereza Gaubmannová zaběhla na 60m čas 8,48s, který byl posledním postupovým časem do finále. Totožný čas měla ale i soupeřka z AC Slovan Liberec na tisíciny sekundy! Muselo se tedy losovat, která z nich půjde do finále, a bohužel vylosovali libereckou soupeřku. Nicol Náhlovská a Kryštof Housa si zaběhli 300m a oba skončili na hezkém 4. místě. Nikča běžela za výborných 45,16s a Kryštof za 43,71s.

Nejvíce se nám dařilo na středních a dlouhých tratích. Zlatou medaili v běhu na 1500m si domů vezou Michal Hanyk a Jana Pekařová. Oba dva si suverénně doběhli pro titul, Michal v čase 4:11,76min, který ho posunul v republikových tabulkách na 2. místo a Janička v čase 5:02,41min. Na stejné trati Michala doprovodil Jiří Čermák v novém halovém osobním rekordu, který doběhl 3. v čase 4:41,30. Na 3. místě Janičku doprovodila Kája Kautzká (5:38,70min) ze stejné tréninkové skupiny Kateřiny Čermákové. Mezi žákyněmi se na start 1500m postavila Anča Pergerová, která si domů veze stříbro (5:43,08min). Chodec Romča Hanyk si zaběhl osobní rekord na 800m (2:27,44min).

V technických disciplínách jsme získali 3 cenné kovy. Kuba Šafář si v tyči skočil pro 1. místo úžasným výkonem 410cm, kterým vede žákovské republikové tabulky! V tyči se představila i Nela Vaníčková, která výkonem 270cm brala 2. místo. Ve skoku dalekém si zlatou medaili a osobák vyskákala Amélie Hobelantová výkonem 532cm. Dorostenecká vrhačka Bára Velíšková s výkonem 12,36m brala 1. místo a její mladší kolega Matěj Bradáč vrhnul 10,69m a to mu stačilo na bramborové 4. místo.

Na závěr se běžely štafety 4x150m, kde jsme složili žákovskou dívčí i chlapeckou štafetu. Chlapecká štafeta ve složení Housa, Kysela, Bradáč a Pospíšil si doběhli pro stříbrnou medaili. Dívčí štafeta ve složení Čapková, Gaubmannová, Mařasová a Náhlovská si doběhla pro 4. místo.

Oddíl dále reprezentovali: Zuzana Loudová, Barbora Pospíšilova, Tonička Kněbortová Švermová, Patricie Rajtrová, Adéla Bobková, Anča Čapková, Barča Mařasová, Jana Šálková, Adéla Bakešová, Lea Jirošová, Filip Opočenský, Honza Drbola, Jakub Bříza, Radim Kysela

Krajské přebory hodnotíme jedině kladně. Tyto závody byla výborná ukázka toho, že se na žákovské a dorostenecké nadcházející MČR můžeme jenom těšit. Všem moc gratulujeme a děkujeme trenérům, kteří se po celou sobotu starali o své svěřence.