Medailové žně z KPJ žactva, dorostu a juniorstva

V sobotu se výprava AC Turnov čítající 29 atletů vydala do Jablonecké haly bojovat o medaile a co nejlepší výkony. Napříč kategoriemi od žactva po juniorstvo se nám podařilo sesbírat neuvěřitelných 19 medailí! 5 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových.

Největšími sběrateli medailí byli Jakub Šafář, který získal 3 stříbrné medaile ve skoku do dálky (560 cm), 150 m (19,09 s) a na 60 m (7,67 s). Na 60 m ho na stupně vítězů doprovodil 3. Daniel Schmidt, který zaostal za Kubou jen o jednu setinu. Tři medaile se podařilo ukořistit i juniorce Marice Matějovské, ta vyhrála běh na 60 m př. (10,36 s) a pak si vyskákala ve skoku vysokém a v dálce dvě stříbra.

Na sprinterských tratích se dále na stupně vítězů dostali Matěj Ponocný, který si v dorosteneckém finále na 60 m dosprintoval pro 2. místo (7,37 s), když za vítězem zaostal jen o 2 setiny. Na nejdelším sprintu 400 m si pro bronz doběhla Jana Prokopová.

Největší medailovou sbírku si naši atleti posbírali na středních a dlouhých tratích. Nejprve se v žákovské kategorii prosadila Lucie Sajdlová, která si časem 2:33,33 řekla o stříbrnou medaili a v dorosteneckém závodě na třetím místě doběhla Jana Pekařová. Jana pak přidala k bronzu ještě titul v běhu na 1500 m (5:21,31), hned za ní se umístila Eliška Martínková (5:35,57). Mezi dorostenci získal zlato na téže trati Michal Hanyk, který si suverénně doběhl pro titul přeborníka kraje (4:32,39). S větším odstupem ho na třetí místo doprovodil oddílový kolega Václav Schneiberg (5:23,24), který přidal k bronzu ještě 7. místo z dálky.

Ze štafet na 4 x 150 m se na stupně vítězů dokázali probojovat pouze žáci ve složení Šafář, Gore, Schmidt a Žerava, ti si na krk pověsili stříbra. Žákyním ve složení Gaubmannová, Fotrová, Hatašová a Sajdlová utekla medaile o pouhých 13 setin a zůstaly těsně pod stupni.

Z technických disciplín si odvážíme dva tituly. První zásluhou Cyrila Žeravy v tyči (350), ke kterému přidal dvě 5. místa z 60 m př. a vrhu koulí. Druhý titul si vyházela koulí dorostenka Barbora Velíšková (12,44 m), na druhém místě skončila další turnovská závodnice Dominika Roztočilová (11,88 m), ta dále byla 4. na 60 m př.

Těsně pod stupni vítězů se na 300 m na 4. místě umístila Anna Vašínová. Anču následovala na 5. místě Štěpánka Hatašová a hned za ní se na 6. místě umístila Andrea Fotrová. Finálová umístění si zajistili také další běžci z půlky. Roman Hanyk si mezi žáky doběhl pro 5. místo a v žákyních po medailové Lucce doběhly na 6. pozici Martina Lednejová a na 8. Patricie Rajtrová.