Skvělé představení našich nejmladších

V neděli 28. ledna se v Jablonci nad Nisou konaly krajské přebory nejmladšího žactva. Z Turnova odcestovalo na tyto závody celkem 26 dětí z atletických přípravek a přivezly si nejen medaile, ale také super zážitky. Děti soutěžily v trojboji – skoku dalekém, běhu na 50 metrů a v hodu medicinbalem. Na závěr dne se běžely také štafety, ve kterých byl náš oddíl opět velmi úspěšný!

Nejúspěšnějším členem naší výpravy byl Štěpán Šafář, který v trojboji získal krásné druhé místo a dále byl členem úspěšné štafety našich chlapců. Tato štafeta ve složení Šafář, Vilhelm, Novotný a Pešán skončila na druhém místě a zaslouženě si kluci odvezli stříbrné medaile. Druhé místo si odvezla také štafeta holčiček, která ve složení Amálie Mlčochová, Jana Csizmaziová, Aneta Marková a Tereza Marková doběhla sice první ve svém rozběhu, celkově však jejich čas stačil na skvělé druhé místo. V dívkách jsme si nejlépe vedli v kategorii 2007 – 2008, kde skončila čtvrtá Anetka Marková, její sestra Terezka byla sedmá a Amálka Mlčochová hned za Terezkou na osmém místě.

Výborně si však vedly všechny děti, které do Jablonce odjely závodit a je potřeba je velmi pochválit. Na těchto závodech platí dvojnásob pravidlo „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“!

Výprava AC Turnov: Štěpán Šafář, Tadeáš Dlask, Jan Mikšovský, Jakub Novotný, Ondřej Vilhelm, Adam Pešán, Filip Drda, František Skrbek, Jan Dušek, Matěj Bartko, Dominik Mareš, Jakub Hamada, Jan Kotrba, Štěpán Dvořák, Lucie Dolanská, Emily Jahodová, Barbora Mizerová, Jana Balcarová, Aneta Marková, Tereza Marková, Amálie Mlčochová, Viktorie Březinová, Lucie Lišková, Jana Csizmaziová, Melisa Dlasková, Tereza Pažoutová