Michal Hanyk bronzový z MČR v krosu

Někteří naši vytrvalci si podzimní přípravu zpestřili sobotním MČR v krosu. To se letos konalo v městečku  Dlouhoňovice. Z našeho klubu se zde předvedlo 15 závodníků v rámci MČR a jeden ve veřejném závodě. Nejúspěšnějším atletem z našeho klubu byl Michal Hanyk, jež si doběhl ve své kategorii starších žáku pro bronzovou medaili.

Mistrovství ČR se letos konalo za chladného počasí a silného větru, který byl zvláště protivníkem všech závodníku, jelikož celá trať byla na otevřeném prostranství. Narozdíl od loňského mistrovství v pražské Motole, se všichni shodli, že byla letos výrazně těžší trať. Vzhledem k velikému množství závodníků a vlivem počasí byla trať promáčená a blátivá. Tyto faktory vedly ovlivnění náročnosti a celkových výsledcích atletů.

Nejúspěšnějším atletem naší výpravy byl starší žák Michal Hanyk, jež podlehl na své trati 3 km pouze dvěma závodníkům a na krk si pověsil bronzovou medaili. Michal doběhl v čase 10:44 min. a v náročné trati nestačil pouze na papírového favorita Jakuba Davidníka z TJ Baník Stříbro (10:32) a na dráhového rivala Nico Bokettu z  Atletiky Jižní Město (10:36).  V této kategorii závodil také Jiří Čermák, který dokončil svůj běh na 25. místě (11:31). Celkem v této kategorii odstartovalo 93 závodníků!

V kategorii mladších žáků se představil mladý vícebojař Jakub Šafář. Ten si na trati 2 km vyběhl skvělé 8. místo v čase 7:26 min. a stal se druhým nejlépe umístěným závodníkem našeho klubu. I Kuba se porval s velmi početným startovním polem, jež čítalo 89 závodníků.

Mezi startující v dospělé ženské kategorii nastoupily dvě naše závodnice Michaela Omová a Tereza Tomešková. Jejich trať měřila 8 km a lépe ji zvládla právě první jmenovaná za 33:59 min (17. místo), Terka doběhla na 25. pozici v čase 37:50 min.

Největší zastoupení našich atletek měly starší i mladší žákyně. V obou kategorií se představilo 5 závodnic  z AC Turnov. Mezi staršími žákyněmi se nejlépe dařilo Janě Pekařové, která doběhla na 12. místě 3 km tratě v čase 12:44 min. Do TOP 20 se dostala i Eliška Martínková, jež doběhla na 19. místě (13:07). V mladší kategorii skvěle běžela Anna Pergerová, která se s 2 km tratí poprala a v konkurenci 94 závodnic si doběhla pro 12. místo časem 8:19 min.