Hruštice pod vládou Maroka a Táni Metelkové

12. 11. 2017 / Filip Horký /

O minulém víkendu se v neděli konal již 44. ročník běžeckého závodu Hruštice. V letošním roce nastoupilo na start přes 100 závodníků. K vidění byl i rekord legendární Blanky Paulů na 10 km. Na hlavní trati se stal vítězem Abdelkabir Saji z Maroka a v kategorii žen Táňa Metelková. Nejlepšími turnováky byli Martin Bera Jitka Čermáková.

Tento ročník se nesl ve znamení vzpomínky na nedávno zesnulého Zdeňka Drobníka, který stál u zrodu tohoto závodu, a který sám běžel 20x. Na jeho počest od příštího roku ponese závod Hruštice záštitu Memoriál Zdeňka Drobníka. Závod, jako poctu odstartoval jeho syn Aleš Drobník.

Závod se konal za chladného počasí, ale i přes to se očekávaly rychlé časy. Závod měl oproti letem minulým novinku, že se měřilo pomocí čipů, které urychlili zpracování výsledků.

Letošní ročník se dočkal jednoho rekordu v kategorii žen nad 55 let, kde zvítězila legendární olympijská medailistka Blanka Paulů. Ta proběhla trať na 10 km v čase 43:24.6 min.

Na hlavní trati 15ti kilometrů z Turnova na Malou Skálu a zpět zvítězil maročan Abdelkabir Saji v čase 48:06,4 min. Na dalších příčkách se umístili Radek Hübl (2.) 49:51,8 min a na třetím Kamil Krunka 51:09,5 min.

V kategorii žen zvítězila Táňa Metelková v čase 57:57,8 min. Na druhém místě doběhla Jana Klimešová 1:02:48 min a třetí byla Klára Malá, 1:03:59 min.

Nejlepšími turnováky se stali Martin Berka, který doběhl na 5. místě 52:36.7 min a Jitka Čermáková 4. místo 1:06:42.5 min.

Nejstarším účastníkem byl Vítězslav Jantsch z Jablonce nad Nisou, kterému bylo 82 let.