Hodnocení druhé části sezóny

07. 11. 2017 / Filip Horký /

Ve druhé části sezóny čekaly na naše atlety dva domácí vrcholy. Byli jimi MČR do 22 let a MČR staršího žactva. Dohromady se na těchto mistrovstvích představilo 17 našich reprezentantů. Dále se 3 naši atleti kvalifikovali na mezistátní čtyř utkání. Z těchto akcí si celkem AC Turnov odvezl 8 cenných kovů. Všechny naše družstva napříč kategoriemi dosáhli vynikajících výsledků, především pak rozjeté družstvo staršího žactva.

Jednotlivci

V tomto období byl nejvíce viděn běžec Michal Hanyk. Překonal klubové rekordy na 1000 m (2:40,41), 3000 m (9:06,60) a 1500 m př (4:24,76). Právě na poslední zmíněné distanci zaběhl na MČR rekord mistrovství a zaostal o 1,5 vteřiny za rekordem národním. Z MČR staršího žactva si odvezl zlatou a stříbrnou medaili. Dále se kvalifikoval na mezistátní utkání, kde pomohl české reprezentaci zlatem z 3000 m. Byl také jednou z velkých opor družstva staršího žactva.

Především v září zářila Eliška Martínková, která šokovala všechny své soupeřky na MČR st. ž. v chůzi na 3000 m. S obrovským náskokem si došla pro mistrovský titul. I ona se dostala do výběru pro mezistátní utkání a reprezentaci nezklamala, když v novém klubovém rekordu 15:35,07 došla v mezinárodní konkurenci pro druhé místo.

Další chodkyně Jana Zikmundová na MČR st. ž. dokonala turnovský double a získala pro sebe stříbrnou medaili. A do třetice se i ona kvalifikovala do reprezentace, kde získala body za 7. místo.

Stříbrným medailistou z MČR st. ž. se stal Matěj Ponocný na trati 60 m. Zaostal pouze jedinou setinu za osobním rekordem a byl také velkou oporou pro družstvo staršího žactva.

Mezi dospělými se nejvíce prosadil vrhač Josef Egrt, jež si na MČR do 22 let vyházel v kladivu bronzovou medaili. Skvělým výkonem se blýskl i v kouli, kde skončil na 7. místě ve velice silné konkurenci. Oba tyto úspěchy završil 13. místem z disku. Pepa byl také největší oporou družstva dospělých ve druhé lize.

Veliký výkonnostní vzrůst předvedl na MČR „22“ Ladislav Víla. Ten se z rozběhu dostal nečekaně do finále ve velikém osobním rekordu. Ve finále pak dokázal tento osobák ještě více stlačit až na 10,83 s a doběhl na úžasném 5. místě.

Dalším, kdo se dokázal dostat mezi nejlepší osmičku na velkých akcí byl mladý Roman Hanyk, věkem ještě mladší žák si na MČR st. ž. došel pro 6. místo v chůzi v konkurenci starších soupeřů.

Poslední ve finálové osmičce skončil Barbora Velíšková ve vrhu koulí, která se jí v nepříznivém počasí nevydařila a skončila na 7. místě.

Další umístění:

Zbyněk Stolín  9. MČR (chůze)
 Jiří Čermák  10. MČR (3000 m)
 Cyril Žerava  16. MČR (disk), 18. MČR (tyč)

Družstvo mužů

Muži nastupující druhým rokem ve 2. NL, si letos ve velice silné konkurenci vybojovali 3. místo, když po 4. kole v celkovém hodnocení podlehli pouze AK Bílině a AC Mladé Boleslavi. Více ZDE

Družstvo žen

Ženy se v začátku sezóny trápily, ale v druhé části zabojovaly a v konečném pořadí získaly 2. místo v krajském přeboru družstev. Více ZDE

Družstvo staršího žactva

Chlapcům se letos velice dařilo, když po více jak 10 letech se probili do semifinále ČR. Zde obrovský překvapili a z 3. místa vydřeného poslední disciplínou si zajistili postup na MČR. Tam již byla konkurence na ně velice silná a skončili na celkovém 10. místě. Což je i tak veliký úspěch klubu.

Družstvo starších žákyň

Dívkám se letos nepodařilo těsně projít do semifinále, ve kterém byly po minulé dva roky. Přesto stupně vítězů v KPD jsou také úspěchem.

Družstva mladšího žactva

Jak mladší žáci, tak mladší žákyně si na posledním domácím kole v Turnově vybojovali úžasná druhá místa. Je to velice dobrá správa pro budoucnost staršího žactva v klubu. Více ZDE

Družstva nejmladšího žactva

I nejmladší atleti byli úspěšní ve svých kategoriích. Chlapci se dokázali dostat na druhé místo a dívky skončili těsně pod stupni vítězů na 4. Více ZDE