Stříbrná družstva mladších žáků

Na svatého Václava se na domácí půdě v Turnově uskutečnilo finále družstev mladšího žactva. Naši atleti i atletky si vedli na výbornou a obě družstva mohla slavit zisk stříbrných medailí.

Dlouhou sezónu ukončují další atleti, tentokrát mladší žactvo. Někteří sice ještě reprezentují kraj na mezikrajovém utkání nebo budou členy družstva staršího žactva na MČR, pro ten zbytek to byl ale poslední závod, ze kterého si domu odnesl stříbrné medaile.

Mezi kluky jasně dominoval Jakub Šafář, jenž přispěl třemi vítězstvími a byl nelepším sběratelem bodů vůbec. Jeho vítězství byly podryty i výbornými výsledky 60 m př. – 9,19 s a další obrovské vylepšení klubového rekordu, 150 m – 18,94 (OR) a dálka 557 cm (OR).

Nezaháleli ale ani další atleti. Adam Vele získal pro družstvo 20 bodů, především díky dvou druhým míst ze 300 m a hodu kriketovým míčkem. Jakub Mizera sice nebyl v předních příčkách svých disciplín, přesto dokázal v součtu být třetím nejpilnějším sběratelem bodů našeho družstva se ziskem 14 bodů. Plný počet (11) bodů ze své disciplíny si vyšel i Roman Hanyk na 2000 m chůze.

Další členové družstva: Mikuláš Drbohlav, Filip Vertéši

Celkově družstvo posbíralo 116 bodů což jim stačilo na druhé místo. První byli atleti z Mladé Boleslavi (140,5 b.) a třetí Liberec (96,5 b.)

Družstvo dívek

Velkou podporu dívčího družstva zařídila Amélie Hobelantová, když opanovala jak krátké překážky (10,05 s), tak vrh koulí (10,56 m) a ve skoku do výšky (148 cm) se podělila o první místo.

Zahanbit se nenechala ani Anna Vašínová, ta suverénně zvítězila na 300 m v čase 44,88 s (OR) a vylepšila oddílový rekord po 3 letech. Zajímavostí je, že mezi kluky by brala druhé místo. Dále byla druhá na 150 m – 20,93 s (OR) a 4. ve finále na nejkratším sprintu 60 m – 8,78 s (v rozběhu 8,64 s (OR)).

Jen o bod méně než Anna získala Nela Vaníčková (26 b.) za dvě druhá místa z 60 m př. a 800 m, ke kterým přidala 3. místo z 300 m.