Nejmladší žactvo ukončilo úspěšně sezónu v Jablonci

Ve stínu MČR žactva vybojovala pro náš klub AC Turnov v sobotu další úspěch i družstva nejmladšího žactva ve finále krajské soutěže. Naši malí atleti a atletky závodily v Jablonci, kde chlapcům jen o pár bodů utekl titul a odvezli si krásné 2. místo. Děvčatům se již tolik nedařilo, když i ony jen těsně podlehly silnějším soupeřkám a skončily na celkovém 4. místě.

Družstvo chlapců

Celkově družstvo tvořilo 10 mladých atletů, kteří každý přispíval svými výkony do konečného pořadí. Bohužel pouhých 15 bodů dělilo chlapce od celkového vítězství, a tak se sklonili před silnějšími soupeři z domácího Jablonce a užili si krásné druhé místo.

Nejlepšími z našich chlapců v běhu na 50 m byly Jan Richtr (7,63 s), Michal Havlík (7,89 s) a Benjamín Vaníček (8,05 s).

Štafety na 4x 200 m se klukům vydařily. Ta lepší doběhla na celkovém 2. místě ve složení Richtr, Vaníček, Rajtmajer a Löffler (2:07,13). Béčková štafeta dokončila na celkovém 6. místě ve složení Drahoňovský, Havlík, Mareš a Šteigr (2:20,73).

V hodu kriketovým míčkem se opět dařilo nejvíce Janu Richtrovi (45,78 m), který byl celkově druhý. Dále Benjamín Vaníček (43,99 m) a Dominik Mareš (38,75 m).

I mezi dálkaři kraloval Jan Richtr (451 cm) i v celkovém hodnocení všech výkonů. Naším sekundantem mu byl i tady Benjamín Vaníček (407 cm). Třetím naším nejlepším dálkařem byl Jan Löffler (394 cm).

Družstvo dívek

Družstvo děvčat bylo pouze 9ti členné. I ony však podávaly skvělé výkony, kterými všechny děvčata přispívaly k úspěchu celého týmu. Nakonec je pouze 42 bodů dělilo od stupňů vítězů.

Na sprinterské trati 50 m zazářila Veronika Marková, ta se jako jediná dostala pod 8 s (7,90 s). Veroniku následovali její sestry Tereza (8,06 s) a Aneta (8,14 s).

Áčkovou štafetu tvořily právě sestry Markovi doplněné Sajdlovou. Děvčata si doběhla pro třetí místo (2:13,75). Béčková skončila celkově 11. ve složení Lišková, Csizmanová, Drobná a Paulová (2:22,21).

V hodu kriketovým míčkem se nejlépe vedlo Anetě Markové (33,40 m). Dalšími z našich závodnic byly Natali Drobná (25,97 m) a Veronika Marková (24,59 m).

V dálkařském sektoru opět předvedly z našich závodnic nejlepší skoky sestry Markovy. Veronika (373 cm), Tereza (362 cm) a Aneta (356 cm).