Velký úspěch v Polsku našich atletů

V sobotu se v polské Bogatýnii konalo Mezinárodní utkání Dolního Slezka – Saska – Libereckého kraje. Z našeho klubu bylo vybráno 7 atletů, aby reprezentovali Liberecký kraj. Dařilo se jim to více, než dobře. Zpátky si přivezlo hned 6 atletů medaile a několik osobních rekordů.

Jako první se na trati představili chodci. Ti se vydali na okruh na trať dlouhou 3000 m. Hlavní favoritka Jana Zikmundová zvítězila mezi děvčaty v novém osobním a klubovém rekordu 16:34,56. Jediným závodníkem mezi chlapci byl náš Roman Hanyk, ten si došel pro vynikající čas 18:19,86. Jakožto jediný závodník měl jistotu plného počtu bodů pro celé družstvo.
Další velkou oporou pro družstvo chlapců byl Michal Hanyk. Ten pokračuje ve skvělých výkonech i v druhé části sezóny, když se minulý týden dostal do čela žákovských tabulek na 3000 m a zde v Bogatýnii zvítězil na trati 1000 m v čase 2:40,41. Tímto časem vymazal z klubových rekordů čas, který držel 16 let vynikající Martin Fedor.
Ve vrhu koulí nezaváhala ani Barobra Velíšková, ta potvrdila roli favoritky a výkonem 11,80 m brala již 4. vítězství z našich atletů.
Na stříbrné druhé pozici se nečekaně ocitla překážkářka Anna Vinšová, které se podařilo ve druhém rozběhu zvítězit časem 32,44 s. Tímto výkonem porazila i výbornou Kateřinu Kadavou z Jablonce.
Sprinterským dvojbojem si prošel Matěj Ponocný. Jako první si zaběhl 100 m v novém osobním rekordu 12,02 s a jen těsně se nedostal pod 12ti sekundovou hranici. Tento výkon mu stačil pouze na 6. místo. Následně nastoupil do bloků na 300 m trať, kde v posledních metrech vlivem křeče v třísle musel zvolnit a doběhl na 5. pozici v čase 39,62 s.
Jediným bez medaile, ale i tak přispěl bodově za dvě 6. místa Cyril Žerava. Cyril byl bohužel limitován bolavými zády, ale i přes to bojoval, což mu vyneslo 260 cm v tyči a 30,47 m v hodu diskem.
Na závěr závodění ještě Michal a Matěj dopomohli štafetě doběhnout na 3. místo.