Naši atleti testovali formu na Mladé Evropě

23. 08. 2017 / Filip Horký /

Pomalu, ale jistě se nám blíží druhá čast hlavní sezóny. Někteří naši atleti se proto vydali v úterý do Jablonec nad Nisou, kde se konala již tradiční Mladá Evropa pro atlety do 22 let.

Náš klub AC Turnov měl největší zastoupení na sprinterských tratích. Hned 4 závodníci nastoupili do rozběhů na 100 m, ze kterých se do finále probil pouze Ladislav Víla. Ten ve finále vylepšil o setinu svůj čas z rozběhu na 11,06 s a urval pro sebe 4. místo ve velmi silném finále. Za ženy vyběhla pouze Barbora Velíšková testující rychlost.

V běhu na 200 m se proti sobě postavili Matěj Ponocný a Jan Bílý. Po vyrovnaném zavodě byl z těchto dvou úspěšnější Honza. Matěj však svým výkonem stanovil nový rekord neslyšících starších žaků. VÍCE ZDE.

Na stejné trati v kategorii žen se ve třetím rozběhu utkaly 3 naše závodnice, které doběhly v pořadí Kateřina Svátková, Marika Matějovská a Jana Prokopová. Kačka a Jana se představily i na dvojnásobné trati 400 m a Marika si zaběhla krátké překážky.

Ani na středních tratích nechyběly naše zástupkyně. Tereza Tomešková a Lucka Sajdlová porazily jedinou svoji soupeřku z Polska a obsadily první dvě místa. Terka navíc ovládla celou tuto soutěž a převzala ocenění pro vítěze.

V oštěpařském sektoru nastoupil Jan Hájek a Marek Formánek. Oba potvrdili svoji stabilní výkonnost z první části sezóny.

Letos byl na této akci vložen závod na 200 m př. pro starší žactvo. Turnovský trenér Miroslav Reichl vyslal na tuto trať dvě svoje svěřenkyně Annu Vinšovou a o dva roky mladší Nelu Vaníčkovou.

VÝSLEDKY ZDE

Nyní nás čekají o víkendu pokračovaní soutěží družstev. Družstvo mužů nastoupí na své poslední kolo na Kladenském stadionu v sobotu a družstvo žen vyrazí bojovat v neděli do České Lípy.