Druhý den LODM – pokračování ve skvělých výsledcích

Druhý den LODM 2017 v Brně se atletům AC Turnov opět velmi vydařil. Hned tři finálové účasti se povedlo proměnit v umístění na pódiu. Nejblíže medaili byl čtvrtý na 60 metrů starších žáků Matěj Ponocný.

Jako první z turnovské skupiny atletů startovala Amélie Hobelantová v hodu kriketovým míčkem. Její nejdelší pokus měřil 43 metrů a 78 centimetrů, tento výkon jí stačil na celkové 14. místo z celkového počtu 25 závodnic. Poté se postavil na start finále 60 metrů starších žáků Matěj Ponocný. Již postup do tohoto finále byl pro Matěje veliký úspěch, ale samozřejmě chtěl z této příležitosti vytěžit maximum. Bohužel žákovi sportovní přípravy ZŠ Skálova Turnov se úplně nepovedl start, a tak Matěj marně doháněl ztrátu kterou na startu nabral. Nakonec Matěj vybojoval skvělé čtvrté místo v konkurenci nejlepší sprinterů ČR. Čas 7,37 s byl odrazem silného protivětru, který dnes v Brně odfoukl spoustu slibných výkonů.

Poté nastal čas opět na Amélii Hobelantovou, která se předvedla ve finále skoku vysokého. Nejdříve se prala s rozběhem, ale soutěží proplouvala velmi hladce. Nakonec se Amélie zastavila na výšce 154 centimetrů, kterou nedokázala zdolat ani na třetí pokus. Amélce stačil tento výkon na krásné 6. místo ve velmi silné republikové konkurenci. Na medaili bylo potřeba skočit minimálně 157 centimetrů, což už je opravdu vysoká výška na 13leté mladší žákyně.

Poslední finálovou účastí z pohledu AC Turnov byl start Jakuba Šafáře na 60 metrů překážek. Vyrovnaný osobní rekord 9,40 s mu stačil na celkové 5. místo. Za což může poděkovat především velmi dobrému závěru, kdy své soupeře zdatně dotahoval.

Je potřeba poděkovat a poblahopřát Amélii a Matějoj za skvěle odvedenou práci na celé LODM. Zítra jde do boje o medaile také naše vrhačka Barbora Velíšková, ve finále na 1500 metrů bude bojovat také Michal Hanyk a Kubu Šafáře čeká klání nejlepších mladších žáků ve skoku dalekém. V krajských štafetách se pak předvede Matěj Ponocný (starší žáci), Jakub Šafář a Jakub Mizera (mladší žáci). Držte nám palce i nadále.