Úterní trojboj s Adamem Sebastianem Helceletem

V úterý 20. 6. se pro žáky 1. stupně konalo krajské kolo v trojboji všestrannosti. Mladé sportovce přišel podpořit i sám český reprezentant a turnovský odchovanec Adam Sebastian Helcelet, který je patronem této soutěže. Celý závod pak proběhl za krásného letního počasí a příjemné atmosféry.

Tento sportovní projekt, kterého je patronem právě A. S. Helcelet, má za úkol zapojit a rozpohybovat všechny žáky 1. stupně ve školách. Soutěží se v běhu na 50 m, skoku do dálky a hodu míčkem. Nejdříve děti soutěží ve svých třídách a pro nejlepších 160 sportovců je vrcholem krajské finále právě s účastí stříbrného medailisty z HME 2017 Adama.

Mezi školami pak v celkovém součtu zvítězily ZŠ Přepeře. V Přepeřích vede AC Turnov již třetím rokem atletický kroužek a je vidět, že z něho vystupují výborní budoucí sportovci.

Mezi jednotlivci zvítězil především díky skvělé dálce a hodu míčkem Jan Richtr (5. třída), který chodí také do naší atletické přípravky, v Příšovicích. V kategorii 4. tříd si z naších atletů nejlépe dařilo Benjamínu Vaníčkovi, který dokončil trojboj na 2. místě. Leonard Hofhans je dalším členem atletických přípravek a dokázal, že se již něco naučil, když mezi chlapci 2. třídy vybojoval 3. místo. Vůbec nejmladší závodník atletických přípravek v soutěži byl Štěpán Šafář. Štěpán mezi chlapci 1. třídy nezaváhal a s náskokem 50ti bodů zvítězil ve své kategorii.

Z holek si nejlépe z našich atletů vedla Veronika Marková. I ta zdárně navštěvuje přepeřskou přípravku. Veronika mezi děvčaty 5. třídy obsadila 5. místo. Dále se vedlo i mladším sestřenicím Veroniky, a to Anetě a Tereze Markovým. Obě děvčata nastoupila v kategorii 3. třídy a vedly si zde výborně. Aneta tuto kategorii ovládla a Tereza skončila 3. Opět se prokázaly kvality přepeřské přípravky.