Družstvo žen vítězně v Turnově, mladší žáci s 9ti medailemi

Velice krásné vystoupení Turnovských atletů bylo k vidění o nedělních závodech. Na domácí půdě nedalo nikomu šanci naše družstvo žen a v Jablonci nad Nisou zase mladší žactvo bojovalo o medaile na krajských přeborech jednotlivců. Mezi mladšími žáky jasně dominoval Jakub Šafář, který získal hned 3 tituly přeborníka kraje.

3. kolo KPD můžů a žen

V neděli se na domácím stadiónu Ludvíka Daňka konalo 3. kolo KPD mužů a žen. Družstvo našich žen po prvních dvou kolech vždy skončilo na třetím místě. Na vlastní půdě toto umístění razantně změnily a zvítězily s náskokem 63,5 bodů před družstvem žen z AC Rumburk. Bylo vidět že ženy se chtějí před domácími fanoušky ukázat v dobrém, vždyť taky získaly dohromady 17 umístění na prvních třech příčkách.

O nejvyšší počet bodů pro družstvo se zasloužila vrhačka Petra Hadravová, ta ovládla celkové pořadí jak v hodu kladivem, tak v hodu diskem, jen ve vrhu koulí brala druhé místo a dohromady 31 bodů pro družstvo. O bod méně měla Tereza Tomešková, která zvítězila v běhu na 800 m a 400 m, jen na sprinterské trati 200 m doběhla na 3. místě.

I další závodnice svými bodovými zisky velice přispěly do konečného pořadí.

Krajské přebory jednotlivců mladšího žactva

Současně se závody v Turnově probíhaly i přebory jednotlivců v Jablonci nad Nisou. Turnovská výprava mladých atletů čítala celkem 25 závodníků (11 chlapců a 14 dívek). Celkem si domů naši atleti přivezli 9 medailí. Nejúspěšnějším z našich atletů byl jednoznačně Jakub Šafář, který jako jediný získal hned 3 zlata v běhu na 60 m př., 150 m a hodu oštěpem (ten je u mladšího žactva zaveden nově, mladší žáci hází 400g oštepem). Mezi dívkami pak nejúspěšnější závodnicí a jedinou medailistkou byla Amélie Hobelantová, ta pro sebe ukořistila dvě stříbrné medaile ze skoku vysokého a vrhu koulí, následně si ještě vyběhla na trať 60 m př. a brala zde bronz.

Další medaile již byly bronzové. Na nejkratší trati 60 m ji vybojoval Jakub Mizera, ten byl také členem štafety na 4 x 60 m ve složení Mizera, Bradáč, Gore a Richtr. I této sestavě se povedlo získat pro sebe medaili. Posledním medailistou byl člen štafety Matěj Bradáč, tu získal ve vrhu koulí.