Jakub Šafář je vícemistr ČR ve víceboji

Od pátku 26. 5. do neděle 28. 5. se v Olomouci představili na MČR vícebojaři, kteří porovnali síly ve všech kategoriích. AC Turnov zde reprezentovali 5 zástupců. Z nich byl nejúspěšnější Jakub Šafář, který získal druhé místo v kategorii mladších žáků.

V pátek začali svojí dvoudenní pouť v dorostenecké kategorii Dominika Roztočilová a v kategorii žactva Cyril Žerava.

Dominiku čekalo 7 disciplín. Jako první nastoupila na start 100 m př., kde si zaběhla nejrychlejší čas kariéry avšak s nepovolenou podporou 16,59 s. Po překážkách jí čekal výškařský sektor, na který nebude mít dobré vzpomínky. Podařilo se jí zdolat pouze základní výšku 136 cm. Náladu si spravila ve vrhu koulí, kde si výkonem 9,78 m vytvořila venkovní osobák. První den víceboje pak ukončila během na 200 m s časem 28,47 (15 setin za osobním rekordem). Druhý den čekalo Dominiku skákání do dálky, ve kterém si o 10 cm posunula další osobní rekord. Po skvělém začátku dne pak přišel průměrný výkon z oštěpu 35,92 m. Ovšem víceboj zakončila opět ve stylu osobního rekordu na půlce v čase 2:44,21. S celkovým součtem 3807 bodů (OR!) skončila v konečném pořadí na 17. místě.

Cyrila Žeravu čekalo ve dvou dnech devět disciplín. Svůj víceboj zahájil také na 100 m př. ve vynikajícím čase 16,06 s, což by byl jeho osobní rekord nebýt silného větru. V osobním rekordu se pak předvedl v hodu diskem, když své náčiní poslal do vzdálenosti 34,54 m. Ve třetí disciplíně si zaskákal o tyči, když se přenesl přes laťku ve výšce 260 cm. Poslední disciplínou v pátek byl pro Cyrila hod oštěpem, který se mu moc nevydařil a hodem 23,52 m skončil hodně daleko za svými možnostmi. V sobotu zaklekl do bloků na trati 60 m, kde vyhrál svůj rozběh v čase 7,67 s, ale jakoby mu vítr nepřál, tak i zde foukal příliš silně a smazal možnost nového osobního rekordu. Konečně se na Cyrila usmálo štěstí a v dálce si výkonem 507 cm vyrovnal osobní rekord. V kouli pak vrhnul jeden ze svých lepších výkonů kariéry 9,87 m. Skok do výšky byl pro Cyrila stejně zakletý jako u  Dominiky, i on se dokázal přenést pouze přes svou základní výšku 139 cm. Celý svůj víceboj zakončil na trati 1000 m v čase 3:14,81. V konečném pořadí se umístil na 16. příčce s výkonem 3987 bodů (OR!).

V neděli se do svého víceboje pustili mladší žáci a žákyně. Mezi nimi reprezentovali klub Amélie Hobelantová, Tereza Gaubmannová a Jakub Šafář.

Jakub Šafář se po celou dobu držel v předních příčkách. Ještě do poslední disciplíny nastupoval v průběžném pořadí na 4. místě. V průběhu 800 m silně zabojoval a díky skvělému času skončil na 2. místě!!!. Svých 5 disciplín zahájil během na 60 m př., které zvládl za 9,71 s. Ve druhé disciplíně hodu krikeťákem se Kuba výborně předvedl, když posledním hodem pokořil svůj osobní rekord o více jak 5 m a hodil 64,45 m. Po této úspěšné disciplíně zaklekl na start 60 m. Ve druhém běhu zvládl doběhnout v čase 8,20 s, což je o 12 setin vylepšený další osobní rekord. Předposlední disciplínou byla dálka, kde se Jakub jen těsně nedostal přes 5 m a zapsal si výkon 499 cm. V tuto chvíli byl právě na 4. místě průběžného pořadí. Čekala ho poslední disciplína a to běh na 800 m. Jakub nastoupil ve druhém běhu, kde ve vynikajícím čase 2:23,38 zaběhl třetí osobní rekord dne a posunul se až na konečné DRUHÉ MÍSTO NA MČR s celkovým součtem 2478 bodů!!!

Holky měly stejné disciplíny jako Jakub. Tereza i Amélie začaly na krátkých překážkách v časech 11,14 s pro Terezu, což je pro ní osobní rekord o desetinu a 10,21 s pro Amélii také v osobním rekordu. Ve druhé disciplíně hodu kriketovým míčkem kralovala Tereza výkonem 49,30 m (OR o 5 m) celému startovnímu poli. Amélie hodila 40,12 m, což je daleko za její možnosti. Bohužel pak musela Tereza odstoupit ze závodu, kvůli svalovému zranění. To znamenalo, že na start 60 m už nastoupila jen Amélie, která zaběhla čas 8,71 s ve vyrovnaném osobním rekordu. Další osobní rekord se jí podařilo překonat v dálce výkonem 460 cm. Do poslední disciplíny nastoupila ve druhém běhu, kde doběhla v čase 2:52. V celkovém bodovém součtu 2570 pak skončila na 12. místě.