Nejmladší žactvo zahájilo sezónu v Jičíně

Ve čtvrtek 11. 5. se v Jičíně uskutečnilo 1. kolo KPD nejmladšího žactva. Začínající atleti soutěžili ve dvou disciplínách + štafetě. Celkem se z Turnova vydalo závodit 25 mladých atletů. Družstvo chlapců obsadilo 2. místo, A družstvo dívek dokázalo zvítězit a B družstvo skončilo 8.

Každé družstvo se skládalo z 8mi členů. Každý závodník/ce nastoupil na dvě disciplíny + štafetu.

Družstvo chlapců

Chlapci soutěžili v disciplínách v běhu na 600 m a hodu kriketovým míčkem. Následně pak mohli složit dvě štafety na 4 x 100 m. Nejlépe se dařilo v družstvu Dominiku Marešovi, který získal pro družstvo 93 bodů a celkově skončil 6.

V běhu na 600 m byl nejrychlejší z Turnovských hochů Tomáš Drahoňovský za 2:05,1. V hodu kriketovým míčkem nejdále hodili Michal Havlík a Dominik Mareš do vzdálenosti 33,5 m. Ve štafetě na 4 x 100 m se z našich dvou štafet dařilo více té ve složení Havlík, Drahoňovský, Mareš a Hnídek, která skončila časem 68,80 s na 5. místě.

Družstvo skončilo nakonec na 2. místě za družstvem Mladé Boleslavi.

Družstva dívek

Dívky běžely kratší trať, a to 150 m. V družstvu A nejvíce bodovala Aneta Marková se ziskem 96 bodů byla celkově na 1. místě ze všech dívek. Na druhém místě celkového bodování se ze ziskem 91 bodů umístila další Turnovačka Veronika Marková.

Trať 150 m nejrychleji zvládla Veronika Marková za 22,20 s. V hodu kriketovým míčkem a jediným výkonem přes 30 m v celé soutěži se blýskla Aneta Marková. Štafeta na 4 x 100 m ve složení Marková Aneta, Veronika a Tereza doplněné Kateřinou Sajdlovou vyhrály druhý rozběh a i celkové prvenství.