Ohlédnutí za prvním týdnem sezóny

Začátkem května začala první část hlavní sezóny. Téměř každý den se konali závody, na kterých testovali svoji formu po přípravě naši atleti. Nyní se ohlédneme za jednotlivými závody prvního týdne.

Hned první Májový den se konalo 1. kolo družstev dorostu a juniorstva. O tomto závodě si můžete přečíst zde.

Turnovský pětiboj mladšího žactva

V úterý 2. 5. se konal na domácí půdě pětiboj pro mladší žactvo. Zúčastnilo se ho 39 mladých atletů, kteří porovnali síly v pěti disciplínách 60 m, 800 m, 60 m př., dálce, výšce a hodu kriketovým míčkem. Do závodu zasáhlo i 20 atletů z kategorie staršího žactva, kteří soutěžili pouze na nejkratší trati 60 m, dále na 800 m a v jedné technické disciplíně skoku dalekém.

Kontrolní středa

I třetí den v květnu se konali závody, a to na Jabloneckém stadionu. Závody byly určeny pro mladší a starší žactvo. Naši atleti zde testovali především svoji rychlost na kratších tratích a opět potvrzovali nominovaní atleti na LODM svoji výkonnost. Z 11 reprezentantů našeho klubu dokázali zvítězit v 5ti disciplínách. Na trati 60 m se představily Jakub Šafář, který si vyrovnal časem 8,33 s osobní rekord a zvítězil ve své kategorii, dále se představil na dálce, kde skončil druhý. Starší žákyně Lucie Sajdlová testovala svoji půlkařskou rychlost na tratích 60 m a 300 m. Na delší trati si dokázala zaběhnout v čas 46,58 s nový osobní rekord. Posledními zástupci na 60 m byly Nela Vaníčková a Anna Vašínová. Obě tyto závodnice si zaběhli společně s Annou Pergerovou ještě 300 m, kde si Anna Vašínová (46,51 s) i Anna Pergerová (52,77 s) zaběhli osobní rekordy. Nejvýraznějším výkonem bylo testování rychlosti Michala Hanyka na 300 m, kde si výrazně vylepšil osobní rekord na 38,51 s. Jiří Čermák si zaběhl v úvodu sezony 1500 m za 5:02,76. Na překážkách se poprvé venku ukázal Cyril Žerava a 100 m př. zvládl za 16,63 a poté si vrhnul 4 kilovou kolí 9,93 m. Závodnicí v koulařském sektoru byla Barbora Velíšková, která si vylepšila venkovní osobák 3 kilovou koulí na 11,21 m. Chůzi 2km si zašli Roman Hanyk a Jana Zikmundová.

Přebory Libereckého kraje ve vícebojích

V Jablonci nad Nisou se konali v neděli a v pondělí (7. 5. – 8. 5.) přebory kraje ve vícebojích. Po tomto víkendu náš klub získal první dvě medaile a to zásluhou Cyrila Žeravy, který skončil na 3. místě výkonem 3576 bodů v devítiboji v kategorii žáku. Druhou medaili získala Dominika Roztočilová v sedmiboji v kategorii dorostenek výkonem 3638 což jí stačilo na stříbrnou příčku. Sedmiboje dorostenek se zúčastnila i Adéla Zikmundová, která ze zdravotních problému musela vynechat dvě disciplíny.

V neděli v rámci vícebojů startovalo ještě 7 dalších zástupců Turnovské atletiky na nominačních závodech pro LODM v kategorii mladších žáků. Jakub Mizera a Jakub Šafář nastoupili spolu na 60 m, ale nepovolená podpora větru zkazila jejich dobré časy. Mizera si šel zaskákat do dálky a Šafář si zaběhl krátké překážky již s dovoleným větrem 9,62 s. Amélie Hobelantová se představila ve výškařském sektoru, kde zahájila sezonu výškou 1,42 m a následně zaběhla 60m př. za 10,37 s. Anna Vašínová a Tereza Gaubmannová nastoupili na start 60 m. Druhá jmenovaná ještě hodila kriketový míček do vzdálenosti 44,49 m a následně di společně s Nelou Vaníčkovou a Annou Pergerovou zaběhli 800 m.

Memoriál Zuzany Krejčové

V pondělí 8. 5 . se konal v Liberci již 17. ročník na památku tragicky zesnulé půlkařky Zuzany Krejčové.

Na Memoriálové disciplíně 800 m se představily Lucie Sajdlová a Jana Zikmundová. Lucka zvládla dva okruhy v čase 2:34,55. Chodkyně Jana o trochu pomaleji 2:47,35.

V rámci Memoriálu se konal také sprinterský a vrhačský trojboj. Na tom sprinterském testovali svoji rychlost 4 zástupci Turnovské atletiky. Nejlépe se dařilo Ladislavu Vílovi, který si zaběhl osobní rekord na 100 m 11,29 s a na 200 m 23,01 s, který byl však znehodnocen silným větrem. Dalším sprinterem byl Jan Bílý, který po nepovedené 60 m a 100 m zaběhl svoji první 200 m pod 24 s (23,94 s) i když s větrem 2,3 v zádech. Po dvou týdnech tréninku nastoupil na start také Filip Horký, kterému se nejlépe vydařilo 100 m pod 12s (11,96). Zástupkyní v ženské kategorii byla Kateřina Svátková čtvrtkařka, která nastoupila na 100 m po 3 letech a na 60 m dokonce po 9 letech.

Ve sprinterském trojboji v celkovém pořadí skončil Ladislav Víla na 7. místě v součtu 2397 b. Na 10. místě Jan Bíly se součtem 1986 b. a na 11. místě Filip Horký se součtem 1970 b. Kateřina Svátková v ženské kategorii obsadila 7. místo se součtem 1806 b.